Moje ruce a já, Jarka Semecká

 

PROČ ŘÍKÁM JÁ A MOJE RUCE?

Nerada používám slovo masérka. Mám pocit že nevystihuje kdo jsem a co dělám.

SPECIALIZUJI SE NA LÉČIVÝ DOTEK

Najdete ho ve formě manuální lymfatické masáže, kraniosakrální biomechaniky nebo práce s energiemi.

V nedávné době jsem své služby rozšířila také o speciální techniku VĚDOMÝ DOTEK. Je to úžasná indická technika masáže, kdy pracuji s energetickými drahami, akupresurními body a prvky z Thajské masáže.

Mám ji ráda hlavně proto, že tělo skvěle uvolní a zharmonizuje po všech stránkách. Já prostě neumím udělat jen „obyčejnou“ masáž.

Dobře, umím, ale nerada ji dělám. Proč?

Mám pocit že tím klienta tak nějak ošidím, protože ošetřím jen konkrétní část těla, nikoliv tělo jako celek. Mé ruce mě vedou. Vidí a ví, co dané tělo potřebuje a já svým klientům chci dopřát plnou péči svých rukou a schopností a neodcházet od rozdělané práce.

Proto nejraději metody navzájem kombinuji dle potřeb klientů a doplňuji o masáže energetických drah a ošetření věnované čištění a harmonizaci čaker, aury či meridiánů.

Jarka semecká, kraniosakrální terapie, lymfatické masáže, reflexní masáže

Jak to všechno začalo?

Vždy jsem si myslela, že to, jak vnímám tělo rukama já, to tak má každý.

Vůbec mi to nepřipadalo jako něco zvláštního, zajímavého nebo nevšedního. Maminčina fyzioterapeutka, která si mého daru všimla, se mě jednou zeptala zda se náhodou nevěnuji kraniosakrální terapii. 

Já na ni tenkrát užasle zírala, protože jsem ten výraz slyšela poprvé v životě. Hned večer jsem si začala o tom zjišťovat informace a protože mě to zaujalo, nakoupila jsem si knihy a pustila se do čtení. 

Nebylo to sice přesně to, co mé ruce dělaly, ale hodně mě to zaujalo. Proto jsem se přihlásila na kurz kraniosakrální balancing a tam to začalo. 

Moje ruce už všechno uměly. Já se to ale teprve musela naučit. Bylo to jako by jste uměli číst, ale neznali abecedu. Bylo zvláštní pozorovat, jak moje ruce automaticky spouští ozdravné procesy a přesně ví, co mají dělat, zatím co já koukala do sešitu na zapsaný postup a své poznámky.

Tento den považuji za začátek své cesty na které jsem se naučila svůj DAR vědomě opečovávat a rozvíjet.

Důležitá pro mě byla na mé cestě i zpětná vazba od všech, kteří se mi svěřili do rukou, ale hlavně od kolegů masérů, fyzioterapeutů a lékařů, se kterými jsem své nově vznikající postupy „léčení dotykem“ konzultovala a zjišťovala, jak to funguje a jak jsou věci navzájem propojené. Díky nim jsem pochopila a začala vnímat, jaký DAR citu pro tělo ve svých rukách mám a jak s ním pracovat.

Mé ruce nejen léčí, ale i tvoří

Ráda pomáhám, a to nejen prostřednictvím masáží ale čas od času udělám prodejní výstavu svých obrazů.
Obrazy maluji buď za účelem pomoci jiným – výtěžek z posledních akcí šel na podporu léčby kočiček z útulku Brněnský Max a pro zoologickou zahradu, která byla poničena tornádem, nebo dělám obrazy jen tak či na přání.

Jsou to energetické harmonizující obrazy, které přichází v naladění se na budoucího majitele a nesou svou energii ve tvarech, barvách a symbolech.
Někdy jsou doplněny krystaly a minerálními korálky.

Vznikají abstraktní obrazy ale například i krajinky. Záleží na tom jaká vize se mi objeví. Pokaždé ale nesou v sobě vzkaz pro svého člověka.