Kraniosakrální terapie

 

Jarka Semecká - masáže
Jarka Semecká - já a moje ruce

Kraniosakrální biomechanika

O co se vlastně jedná?

je to velice jemná a neinvazivní metoda která pohlíží na lidskou bytost jako na jednotu mysli, duše i těla a je založena na principu tzv. Dechu  života (Breath of Live), popsaným doktorem W. Sutherlandem. 

 

„Dech života“ vyjadřuje skutečnost, že každičká buňka našeho těla žije a dýchá v
určitém rytmu a v něm do svého okolí vysílá svou energii. Tento rytmus je nezávislý na dechu a tepu srdce a moje citlivé ruce jej velmi jasně vnímají. Když jste zdraví a v dobré kondici fyzické i duševní, máte proud energie v celém těle jednotný a silný. Nemoci, úrazy, ale i denní stresy a napětí tento proud narušují či zablokují a tak vznikají v našem těle nejrůznější blokády fyzické i energetické.

Naše tělo má vrozenou schopnost samo sebe léčit a regenerovat. Já tuto jeho schopnost při kraniosakrálním ošetření podporuji jemnými doteky svých rukou. Tím se navrací přirozený rytmus proudění, který pak narušuje vzniklé blokády. Díky tomu pak lze tyto blokády na všech úrovních odstranit. Zároveň posílením  „Dechu života“  dochází k nastartování sebeozdravných  procesů, které jsou našemu tělu vlastní.

Je kraniosakrální terapie vhodná právě pro Vás?

Jednoznačně ano. Pomůžu Vám zastavit se, znovu načerpat sílu a dostat své tělo zpět do rovnováhy. Přináší harmonizaci nervového a imunitního systému, ať už jde o stavy po nemoci, úrazech, či stavy psychického vyčerpání. A pokud Vás netrápí zdravotní obtíže, pomůže snížit duševní napětí, zmírnit  stres a tzv. dobít si baterky

Jak ošetření probíhá?

Ošetření předchází krátká konzultace, kde se dle aktuálního zdravotního stavu vybere vhodná sestava. Pak se pohodlně uložíte na masérské lehátko a přikryji vás dekou. První dotek je na nohou, tam se ladím na Váš kraniální rytmus, se kterým pak celou dobu pracuji. Každé ošetření je individuální dle aktuálních potřeb Vašeho těla. Během ošetření můžete pociťovat různé vjemy jako chlad, teplo, brnění, různé „vlny“ procházející tělem. Při ošetření na povrch mohou vyplout nejrůznější emoce. 

Je dobré přijít v pohodlném oblečení, aby Vás nic netlačilo. V případě potřeby se můžete převléci na místě. Doporučuji vzít si na ošetření plátěné kalhoty, nebo legíny a pohodlné tričko.

Po ukončení terapie Vás nechám ještě chvíli ležet na lehátku, ať můžete nechat vše v klidu doznít.

Na zbytek dne je ideální neplánovat další aktivity. Je dobré odpočívat, dodržovat pitný režim a nechat tělo v klidu ať může regenerovat